Video Reklamlara Neden Yatırım Yapılmalıdır?

Günümüzde sosyal medya kullanımın artması ile beraber reklam verenlerin bir çoğu TV ve Outdoor reklamlar yerine internet mecralı online reklamlar tercih etmektedirler. Bu reklamları hazırlarken veya yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz, online video reklam çekimleri nasıl yapılır, video reklamların gücü ne kadar etkilidir, video prodüksiyon firmalarının reklam çekimlerindeki rolü ve video reklamlara neden daha çok yatırım yapmalıyız? Kısaca bunlardan bahsedelim.

Online Video Reklamlar Neden Önemlidir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi günümüz de internet kullanımın artması ile beraber bir çok firma online video reklamlara yönelmiş durumdadır. Müşterilerin bir çoğu alacağı hizmet veya ürünleri çeşitli video mecralarında (Youtube, Vimeo vs.)  araştırmaktadır. Video ile anlatılan ürün ve hizmetler daha akılda kalıcı ve satın alınma yüzdeleri daha çoktur. Ürün ve hizmetler video ile anlattığında satışlar %85 oranında artmaktadır.

Ürün ve hizmetlerini pazarlamak isteyen herkes gibi sizlerde birer potansiyel müşterisiniz. Bu anlamda satış politikanızı empati yaparak değerlendirebilirsiniz. İnternette veya televizyonda reklamını gördüğünüz ürünümü satın alırsınız yoksa hiç video içeriğine rastlamadığınız bir ürünü mü? Bunun yanıtı çok basit tabikide video reklamını gördüğünüz ürünü satın alırsınız.

Müşterilerin bir çoğu satın almak istedikleri ürünü almadan önce çeşitli müşteri deneyimlerini, yorumlarını araştırırlar. Unutmamak gerekir ki; Daha önce bahsi geçen ürünü kullanmamış ve hiç bir tecrübe etmemiş kullanıcılar, çeşitli video içerikleri izleyerek fikir sahibi olur ve yorumlarlar. Günümüzde online video reklamlar mükemmel bir pazarlama araçlarıdır.

Neden Video Reklam Yaptırmalısınız.

  • Marka bilinirliğini arttırır.
  • Satış alma eğilimini arttırır.
  • Ürün veya hizmeti tanıtır.
  • Akılda kalıcılığı yüksektir.
  • Güven verir.

Online Video Reklam Fiyatları.

Online video reklam fiyatları sanıldığı gibi büyük bütçeler ile yapılmamaktadır. Elbette büyük video prodüksiyonlar ile hazırlanan video reklamlar bulunmaktadır ama sizlerin burada düşünmesi ve muhasebe etmesi gereken durumlar vardır. Örneğin; Pazarlamak istediğim ürünün maliyeti yapmış olduğum reklam harcamalarının üstünde kalacak mı? Veya, hazırlanan video reklamın maliyeti öz sermayemden fazla mı? Bu soruları sormalısınız.

Video reklamlar, alanında uzman reklamcılar ve profesyonel bir prodüksiyon ekibi ile hazırlanmaktadır. Reklam stratejileri belirlendikten sonra fiyat oluşturulmaktadır. Biz DMR YAPIM, olarak müşterilerimiz için hazırladığımız video prodüksiyonları profesyonel ekip ile hazırlamaktayız. Sizlerde bütçenize göre hazırlanan video prodüksiyon işleri için bizi arayabilir 02122941112 yada aşağıdaki teklif formunu doldurabilirsiniz.

Teklif Formu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak ekip arkadaşlarımızın markanız hakkında detaylı bir inceleme yaptıktan sonra en iyi fiyat teklifi için sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir