Uygun ve Ucuz Fiyatlarla Klip Çekimi

Bugünlerde en sık karşılaştığımız sorulardan bazıları, DMR YAPIM olarak en uygun ve en ucuz fiyat ile nasıl klip çekimi gerçekleştiriyorsunuz? Sorusu olmaktadır. Klip çekimleri en ucuz fiyatlar ile nasıl yapılır, nasıl hazırlanılır, nasıl çekilir ve nasıl montajlanır? Bunların cevaplarını bu yazımızda arayacağız.

Yeni single çıkartmış sanatçıların eserlerini pazarlamak ve daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için klip çekimlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Klip çekimi, montajı ve kurgusu üretilen single kadar kaliteli olmak durumundadır. Günümüzde sosyal medyanın kullanımının artması ve sosyal medyadaki video içeriklerin tüketiminin artmasından dolayı sanatçılarımızın bir çoğu ürettiği esere video klip ile destek vermektedirler. Gerek hikayesinin anlatılması gerek ise eğlenme kat sayısının arttırılması için video klip yaptırılmaktadır.

Video klip çekimleri için çok ciddi paralar harcanabilmektedir. Buna gerek yoktur.

Bir video klipte olması gereken öncelik hikayenin dinleyici ve seyirciye olabildiğince iyi geçmesidir.

Dinleyicinin eserinizi tekrar dinlemesi ve seyretmesi için üretilen içeriğin, çekim kalitesinden daha çok hikayesinin ve seyirciye ne verdiği çok çok önemlidir.

Video klip çalışmaları yapılırken hangi kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Unutulmaması gerekir ki; Klip çekimi bir video prodüksiyon ve görsel sanattır. Aşağıdaki örneklere bakacak olursak her iki sanatçının video klibi farklı zamanlarda farklı mekanlarda yapıldı. Ancak her ikisi de bir senaryo ve hikaye ile oluşturuldu.

Video klip çekimlerinde hikaye ve senaryonun doğru gösterilmesi, çekimleri gerçekleştirecek ekip ve ekipmanlar ile doğru orantılıdır. Üretilen video içeriğin kalitesi, doğru cast ajans seçilmesi, çekim ekibinin tecrübesi ve yönetmenin deneyimi çok önemlidir. Çekimlerin gerçekleştirilmesinden sonraki post prodüksiyon aşamasında prodüksiyon aşamasında oluşturulan görsellerin doğru kullanılıp, işlenmesi için çekim aşamasındaki kaliteleri çok önemlidir.

Ufuk Baydemir

Mustafa Ceceli

Örneklerdeki klip çekimleri için sizce ne kadar para harcanmıştır? (Tahminlerinizi yorum kısmında belirtin lütfen)

Daha önce yayınladığımız yazımız; Klip Çekimi Nasıl Yapılır? yazımızdaki detayları da okumanızı öneririz.

Kampanyalı video klip çekim fiyatları için tıklayınız.

Uygun ve Ucuz Klip Çekimi Nasıl Yapılır?

Klip çekimlerinin fiyatları sabit değildir. Yani belirli bir meta olmadığı için paket fiyatı vermek anlamsız ve yersiz olur. Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi klip çekim fiyatlarını etkileyen belirli belli başlı durumlar vardır.

  • Video klip için hazırlanacak senaryo ve hikaye.
  • Çekimlerde kullanılacak ise oyuncu/model.
  • Saç, makyaj, kostüm gibi unsurlar.
  • Çekimlerin yapılacağı mekanlar.
  • Kullanılacak ekipmanlar. (Kameralar, Sliderlar, Drone, Işık ekipmanları vs.)
  • Mekanlar da kullanılacak sanat malzemeleri.
  • Çekimlerde çalışacak ekip. (Yönetmen, görüntü yönetmeni, set ekibi, saç ve makyaj ekibi vs.)
  • Çekimlerde kullanılacak araçlar.

Gibi durumlar klip çekimi fiyatlarını etkilemektedir. Yukarıda bahsettiğimiz listelerden tasarruf yapmak demek, klip çekimlerinin bütçesinde iyileştirme yapmak demektir. Doğru fiyat çıkartmak için, çalışılacak müziğin senaryosunun oluşturulması gerekir. Bu sayede doğru fiyat bulunur. DMR YAPIM, en uygun ve en ucuz fiyat garantisi ile klip çekimlerini gerçekleştirmektedir. Sizler de uygun fiyatlar ve kaliteli işler için hemen bizden fiyat teklifi isteyin.

Teklif Al

Klip çekiminiz için aşağıdaki formu doldurarak fiyat teklifi alabilirsiniz.