Tanıtım Filmi Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmleri markalar ve şirketler için hazırlanan görsel videolardır. Tanıtım filmleri hazırlanmadan önce ne gibi çalışmalar yapılıyor, nasıl bir çalışma yapılıyor bunlardan biraz konuşalım. Tanıtım filmleri yapılmadan önce firma ile görüşmeler neticesinde konsept ve tarz belirlenir. Marka için en uygun film hazırlanır. Tanıtım filmi aşağıdaki gibi hazırlanır. Tanıtım filmi fiyatları firma için hazırlanan tanıtım filminin içeriğine göre belirlenir. Tanıtım Filmi Nasıl Yapılır?

Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

1- BRİEF
Müşteri ile yapılacak toplantıda hazırlanacak videoyla ve tanıtım filmi ile ilgili stratejik hedefler belirlenir. Ürünün veya hizmetin bilgileri alınır. Tanıtılacak hizmetin veya ürünün kapsamı belirlenir. Brief ilk aşamada çok önemlidir. Çünkü tanıtımı yapılacak markanın ikili toplantıda, şirket veya ürün profili ile ilgili vereceği tüm bilgiler tanıtım filmine yansıyacaktır.

2- HEDEF KİTLE ANALİZİ
Videonun etki alanında kalan paydaş grubunuzla ilgili kitle analizi raporlanır. Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin kitlesi ölçülür. Rakip analizi yapılır ve en etkili içerikle hitap edeceğiniz kitle ölçülür.

3- DOKÜMAN TEMİNİ
İşletme, ürün ya da markanıza ait tüm görsel ve metin içeriği tarafımıza iletilir. Gerekirse firma web sitesinden örnek metinler alınır ve üzerinde çalışılarak geliştirilir.

4- SENARYO
Vermek istediğiniz mesajları kapsayan senaryo hazırlanır ve önerilerimiz onayınıza sunulur. Senaryo aşamasında elde edilen dokümanlarla kapsamlı bir metin çalışması yapılır.

5- METİN YAZIMI
Senaryo kapsamında metin yazarlarımız tarafından seslendirme metinleri hazırlanır. Metin çalışması senaryonun tamamını kapsayacak şekilde özenle ve titizlikle hazırlanır. Çünkü kitlenize hitap edecek cümleler bu çalışma ile belirlenir.

6- PRODÜKSİYON
Belirlenen tarihlerde profesyonel yapım ekibimiz çekimleri gerçekleştirir. Çekimler, tanıtımı yapılacak firmanın bütçesine göre şekillenir. Kullanılacak ses, kamera ve ışık ekipmanları titizlikle seçilmelidir.

7- SESLENDİRME
Dublaj sanatçılarımız tarafından istenilen tüm dillerde seslendirmeler gerçekleştirilir. Seslendirme hedef kitleniz için oluşturulan metinlerle yapılır, seçilecek ses özenle ve markanıza en uygun olacak şekilde belirlenir.

8- KONSEPT TASARIMI
Projeniz için grafik tasarımlar, 2D ve 3D animasyonlar, görsel efektler hazırlanır. Çekimin yapılmasının yanı sıra kurgu montaj aşamasında hazırlanacak grafikler tanıtım filminin kalitesini yansıtmaktadır. Bu bağlamda kurgu montaj işin en önemli kısmıdır.

9- MÜZİK PRODÜKSİYONU
İsteğe göre, projeniz için tüm hakları size ait müzik prodüksiyonları gerçekleştirilir. Müzik filmin en önemli yapı taşıdır. Müzik seçimi yaparken senaryo, seslendirme ve metin ile uyumlu olmalıdır.

10- KURGU / MONTAJ
Projeniz en yüksek etkiyi yaratacak kurgu ile en kısa sürelerde ve görsellikte kurgulanır.

11- STREAMİNG
Video projeniz talep ettiğiniz tüm mecralar için en uygun format ve kalitede tarafınıza teslim edilir.

Tanıtım filmi fiyatları için bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

En uygun tanıtım filmi fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki teklif formunu doldurarak veya 02122941112 numaralı hattımızı arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Teklif Formu